Argetim

JEMI NE PUNIM E SIPER NA FALNI

Home | dhuna | LoTeT e DasHuRiS | VuJTjeT

Gjithqka me jeten

                                                        Vuaj Kot Denimin me Burg
                                                        Ja se si shprehet nje djal,
Jam nje djal avanturist jam edhe i martuar kam dy fmi jeta ime mes grus dhe  familes qendron shum e mir, Avanturat mu imponuan nga femrat nuk dojsha te isha avanturist por te them drejten kur nje femer te don dhe e vren qe te don tenton ta largosh por ndodhin edhe disa femra qe te afrojn afer vete kshtu qe ter rinija me shkoi duke ber avantur,
Dashurin qe me dhuroji nje femr ma dhuroji me zemer por kjo ishte e vetmja femer qe nuk e dinte qe jam i martuar duke e pas parasysh lendimin e saj nuk kisha guxim si ti tregoj qe jam i martuar. Tentova ta laroja me disa gjera te kqija ishte e kot sepse nje person qe te don smundesh me fjal ta largosh fillova te beja disa vepra te kqija ne prezencen e saj edhe ajo ish e kot,
Un edhe pse isha i martuar dhe kishe nje tjetr si te themi njejt si grua prap vazhdoja biseden me tjera keshtu qe takova edhe nje vajz  tjetr e cila ishte nga beligjika ajo ishte jo me shum se 19 vjeqe, filloj te me jep zemren pa menduar  apo pa llogaritur se qfar personi mundem te jem un,
E pyta se nese un nuk jam person i mir qfar do te bente ma von kur do ta zbulonte ajo mu pergjigj me kte pergjegje, un te bej te mir ty sepse po me pelqen te jam me ty,
Nuk kisha zemer ta lendoja sepse ishte larg meje me shum kilometra dhe i tregova qe jam i martuar ne diten e 5 te bisedes qe filluam te bisedojm per dashuri,
Ajo me pyti pse ma the kte pergjigje un ja spjegova at mendimin tim qe kisha ndaj saj, nuk ma besoj mua un fillova ti largohem pasi ishte  larg meje dhe ish e re mori dashrin afer zemre dhe nuk dinte te kontrollonte veten,
nuk me shkoi shum koh me te ndrova msn dhe takova nje grua te martume e cila ish me e pjekur dhe dinte te vlersonte jeten me shum se sa tjerat,
me te isha me i knaqur sepse ajo ishte e martuar un isha i martum dhe nuk kisha problemin se si ta largoja me von, esht shum e vertet qe per mua me leht esht ta  fitoja nje femer afer vete sepse ta largoja,
me pelqente shum koj vajza nga zvicra dhe ma vjedhi zemren shum shpejt ku nuk mujta  te kontrolloja veten se qfar beja me te, tek un qendron nje gje ku e fitoja femren afer vete sepse jam tip i cili si ne fillim dashurije si ne mes si ne mbarim shum pak i them femres te dua nuk hapem shum me fjal por at qe e dua me shum edua me zemer e me vepra se sa me fjal.
Te kjo vajza nga zvicra ish e kot e gjith ajo qe un mendoja sepse humba kontrollin dhe ne dashuri apo ne at qe ndjesha per te me ishte e njejt si nje person i dehur ne raki sa ka afsi te kontrollon veten un aq isha i dehur ne dashuri,
koha shkonte dashurija u shtonte mua ajo me mori krejt dashurin qe kisha nuk me la te dashuroja me askend tjetr ne kte bot perveq se ato,
Dashurin e mbajn dy gjera
e para.. e cila dashuron dike me zemer
e dyta .. e cila ke interes prej saj
mua me dolen disa probleme ku me mundesit e mija nuk kisha se si ti kryja por me ndimen e saj i kryta me shum se gjysat e problemeve dhe tash me bente te mar inat veten sepse ne sendet qe nuk ishin edhe aq shum te domosdoshme ajo me ndimonte kurse ne problemiun e fundit qe me ndodhi e pa pritmas ajo filloji te me largohej,
fillova ta kuptoja sepse ajo don tme hakmiret por nuk dinte se si me fjal te mira me mbante por ne tjetren an e hetoj qe momenti im qndron shum i veshtir tentonte ti largojej temes vetem fillonte te me thonte qe te dua dhe nuk te haroj te pres jo dy muaj por edhe 2 vjet kta ishin fjal te saj fjal qiriri te mebla,
femra qe dashuron dike duhet te qendron besnike si ne fillim ashtu edhe ne mbarim por  ja femra qe nuk te don momentin me te keq  te trathton,
Ndalem e pys veten si te veproja me kte femer nuk mundem te gjej mendimin e duhur e pys veten se nese un  kte tragjedi e perballoj me trupin tim dhe mundesit e mija ateher pse nuk i kthehem jetes dhe familjes time te cilen askush nuk me maroj me dhun krijova familje ne moshen 21 vjeqare >?
me erdhi nje letr qe te paguaj nje denim, ku me hert me nuren me nje patent shoferi fallc dhe tentuan te me fusin ne burg por ja qe kisha mundesi ti iku burgut dhe me lshuan me kusht ne mbrojtje liri 2 vjet, un nuk mujta ti permbaj kushtit per disa jav qe mkishin mbet te kaloja kushtin me nxun ditene  dyt te vitit te ri prap pa patent shofer dhe tash me denuan me shum para ku nuk kisha mundesi ti paguja vet,
dhe ja tash sikur te isha me femren e par ajo dot me kishte ndimaur dhe un nuk dot isha fut ne burg por ja qe i besova zvicranes ne dashuri ajo ma kthev me te keq ne shumicen e rastve qeshte me zemer por jo me buz hakmarja e avantures me doli pa pritmas trathtija  e grus qe ja bera me lendoj ne fund kur nuk e prisja, nga gjelozija e madhe zvicranja me beri qe te lendoj gjitha femrat qe kisha nuk don te thot dashuri vetem te besh seks me dike dashurija e ka edhe knaqsin e vet kur qendron bashk me te, ne momentin qe mu deshte ndima e dikuj tjetr isha i vetem kisha fjalet e zvicranes qe me thonte te dua por nuk kisha zemer ti perballoja fjales saj por as ti besoja me qe me donte sepse ne gjith jeten moderne mu gjind kurse ne diten e keqe mu largu ajo shfrytzoj hakmarjen e saj ndaj meje,
 
 
kaluran 2 muaj --------- ne Burg ...>
 
dola me shum mesime te jetes  dola me shum dashuri ndaj grus dola me pak besim ne femra  kryesorja qe ishte Dola me STOP AVANTURES.
fillova te jetoja nje jet krejt ndryshe mu dukte jeta qe nuk kam jetu me mir kur fillova te punoja qe kur skisha punuar me par vet gjithmon kam qen mbikqyrs i puntorve provova dashurin me ndenja dashurin me fjal mesova shum nga kjo kshtu qe nuk  me le pershtypje asnje femer tjetr qe te mendoj diqka per te apo te beja diqka me te, per te qen avanturist spari duhesh te dish qe je zemer i prishur sepse sikur te kish zemer nuk dot kishe lenduar askend edhe pse trathtin e kemi te lindur e jo te msuar kur jemi lind avantura edhe trathtija kan egzistu qysh edhe me hert,
 
sikur tme kishte ndimuar njera nga  kta femrat ne kte problem un dot kisha vazhdu prap me at femer e cila me kishte ndimuar por ja qe trathtin (lendimin) e tyre e pagova shum shpejt sa per te kuptu se ku jam ne kto momente apo si esht kur trathton dike,
 
esht shum e thjesht per ta lendu dike esht shum e rend per ta sheru dike , lendova tjert lendova veten shervoa hasmin qe u futa ne burg sepse skisha koh te punoja  duke mendu ne dashuri kshtu qe jeta prishet kur ti nuk mendon para se te besh diqka..!!

Ju PėRsHėNdEs
besniki1.jpg